Esnek kızlık zarı kanar mı ?

Esnek kızlık zarı bayanlarda yaklaşık olarak yüzde 5 oranında rastlanır, peki esnek kızlık zarı kanar mı dersiniz? tabiki kanamaz, zaten esnek kızlık zarı mevcudiyetini anlamak için cinsel ilişkide kızlık zarının kanamamış olması önemli bir bulgudur. Hanımlarda birçok çeşit kızlık zarı bulunabilir, bunların arasında sadece çok az bir kısmı gerçek anlamda esnek kızlık zarıdır, özellikle kızlık zarı normal olmasına rağmen ilk cinsel ilişkide yani gerdek gecesinde kızlık zarı kanı çok az miktarda gelirse vajina içinde kalabilir ve dış ortamdan gözükmeyebilir, bu durumda hastalar esnek kızlık zarına sahip olduklarını düşünürler, ama yapılan muayenede kızlık zarının bozulmuş olduğunu ortaya çıkar. Esnek kızlık zarı aslında ortada tek delikli yani annüler kızlık zarının abartılı bir versiyonudur, adet kanının geçmesi için ortadaki tek delik biraz daha abartılıdır, dolayısıyla cinsel ilişkide penis bu adet deliğinin içinden geçerek vajina boşluğuna ulaşabilir, ama cinsel ilişkide kızlık zarı esnek bile olsa kızlık testi ve kızlık zarı muayenesi gibi incelemelerde cinsel ilişkiye girildiği anlaşılabilir, zira esnek kızlık zarı ilişkiye girildiğinde içten ayrışmaya uğrar, bu ortaya çıkan hasar kanama ile sonuçlanmaz. Bu yazımızda esnek kızlık zarı ile ilgili bir çok ayrıntı veriyoruz, ayrıca kızlık zarı çeşitleri, kızlık zarı kanaması, kızlık zarı kan rengi, kızlık zarı dikimi, kızlık zarı dikimi fiyatı, kürtaj fiyatları gibi diğer jinekolojik konularada giriyoruz. Gerek kızlık zarı ile ilgili gerekse diğer kadın hastalıklarını ilgilendiren konularda merak ettiğiniz herşey için biri telefonunu arayabilirsiniz, Bakırköy'deki muayenehanemisin telefonları sürekli açıktır, gece gündüz demeden bize ulaşabilirsiniz, ayrıca telefon etmek için müsait bir ortam da değilsiniz istediğiniz saatte Whatsapp üzerinden iletişim kurabilirsiniz, whatsapp üzerinden çok fazla hastamız yazdığı için biraz geç cevap verebiliyoruz, lütfen kızmayın, özellikle mesai saatlerinde çok yoğun oluyoruz. Bu arada kızlık zarı dikimi veya kürtaj gibi işlemleri için uzak illerden veya yurtdışından gelmek isteyen hastalarımıza küçük bir not düşelim; Bakırköydeki muayenehanemiz Atatürk havalimanı'na 10 dakika mesafededir, kızlık zarı dikimi veya kürtaj gibi işlemlerinizi yarım saat gibi kısa bir sürede yaptırıp aynı gün uçakla memleketimize geri dönebilirsiniz.
Jinekolog operatör dr Turgay Karakaya 
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı 
İncirli caddesi numara 9 ceylan apartmanı Bakırköy İstanbul 
(kemerburgaz üniversitesi yanı)
0532 221 3007 
0212 227 5519
0542 215 72 74 Whatsapp 
metrobüs ile ulaşım: incirli durağında inip bakırköy meydana doğru yürünür
vapur ile ulaşım: bakırköy iskelesinde inip bakırköy meydana doğru yürüyoruz
uçak ile ulaşım: Atatürk havalimanı'nda inip Taksi ile 10 dakikada ulaşınız.
şehirler arası otobüsle ulaşım: esenler otogarında inip metro ile incirli durağına geliniz ve oradan yürüyerek ulaşınız.
www.facebook.com/kurtajfiyatlari
www.twitter.com/jinekologdr

Kızlık zarı sonradan kanar mı ?

Ilk kez cinsel ilişkiye giren birçok bayan eğer kızlık zarı kanaması gelmez ise kızlık zarı sonradan kanar mı diye araştırmaya başlar, bazı durumlarda kızlık zarı kanaması az miktarda olabilir ve vajina içinde kalarak cinsel ilişki devam ettiği müddetçe dışarı çıkmayabilir, fakat cinsel ilişkiden dakikalar sonra vajinadan dışı bırakılarak kendini belli edebilir, dolayısıyla kızlık zarı sonradan kanayabilir , ama cinsel ilişkiden birgün sonra veya daha uzun bir süre sonra vajinadan gelen kan kızlık zarı kanı değildir.

Esnek kızlık zarı nasıl yırtılır ?

Birçok bayan esnek kızlık zarına sahip olduğunu düşünür, özellikleri ilk cinsel ilişkide kanaması olmayan bayanlar kendilerinde esnek kızlık zarı olduğunu zannederler ki bu oran yüzde 5 civarıdır. Normal kızlık zarı de ilk cinsel ilişkide çok az miktarda kanayabilir, dolayısıyla bu kan vajina içinde kaybolabilir, kızlık zarı kanaması olmadığı zannedilebilir. Bu arada paragraf mısın başlığına geri dönecek olursak esnek kızlık zarı nasıl yırtılır diye sorduğunuzda, birçok kişi "normal doğum yaptığınızda yırtılır" cevabını veriyor olabilir, ama esnek kızlık zarı ile cinsel ilişkiye girdiğinizde kızlık zarı kanı gelmese bile kızlık zarı işten ayrılışarak bozulacaktır, bu ancak kızlık zarı muayenesi veya kızlık testi yapılarak ortaya çıkartılabilir, dolayısıyla esnek kızlık zarı de ilk cinsel ilişkide bozulur. Esnek kızlık zarının nasıl bozulduğuyla ilgili ;
www.esnekkizlikzari.com/2015/03/esnek-kzlk-zar-nasl-yrtlr.html yazımızda bakınız.

Esnek kızlık zarı acır mı ?

Bakire bayanlarda gerdek gecesi ilk cinsel ilişkide kızlık zarı yırtılırken belirgin bir acı hissedilir, ama bu kesin değildir, bir çok bayanda kızlık zarı yırtılırken acıma olmaz, bir bu durumda şüpheye düşürek biz telefonla ararlar, esnek kızlık zarı acır mı diye sorarlar. Esnek kızlık zarı cinsel ilişkide kanamaz ama içten ayrışma şekli bozulur dolayısıyla esnek kızlık zarı ile girilen cinsel ilişkilerde de az da olsa acı hissedilir.

Esnek kızlık zarı nasıl olur ?

Esnek kızlık zarı annüler, yani ortada tek delikli kızlık zarı çeşidinin bir versiyonu olduğunu yukarda anlatmıştık, dolayısıyla esnek kızlık zarı nasıl olur diye soran hastalarımıza ortada tek delikli kızlık zarı çeşidinden olur cevabını veriyoruz. Esnek kızlık zarının gerdek gecesinde kanama yapmayacağını ama içten ayrışma ile bozulduğunu yinede hatırlatalım.

Esnek kızlık zarı nasıl bozulur ?

Esnek kızlık zarının nasıl bozulduğunu merak edersiniz hemen söyleyeyim, normal cinsel ilişkide esnek kızlık zarı kanamasa bile içten ayrışma şeklinde bozulur, bu da kızlık zarı muayenesine yani kızlık testine yansıyan bunu bir bulgudur. Bunun dışında esnek kızlık zarının sadece normal doğumda bozulacağı bilgisi kısmen doğrudur, normal doğumda esnek kızlık zarı tamamen yani vajina duvarına kadar yırtılır ve tam olarak bozulur, ama zikrettiğimiz gibi ilk cinsel ilişkide de kızlık zarı içten ayrışarak bozulur ve muayeneye yansır.

Esnek kızlık zarı resmi

Ilk cinsel ilişkide kızlık zarı kanı gelmeyen birçok hastamız kendilerinde esnek kızlık zarı durumu olup olmadığını araştırmak için ayna ile vajinal yapılarını incelerler veya cep telefonuyla kızlık zarı resimlerini çekerek tanıdıkları arkadaşlarını gönderip fikir sorarlar. Esnek kızlık zarı resmi kullanarak teşhis koymak mümkün değildir, dolayısıyla kızlık zarınızın resmini çekip başka insanları kesinlikle göndermeyiniz. Esnek kızlık zarı resimleri hakkında daha fazal bilgi için ;
www.esnekkizlikzari.com/2015/04/esnek-kzlk-zar-resmi.html yazımızda bakınız.

Kalıcı kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı dikimi çok eski dönemlerden beri tüm dünyada yapıla gelen jinekolojik bir uygulamadır. Tarihi çok eskilere dayanmaktadır, bundan yirmi beş yıl öncesine kadar sadece geçici kızlık zarı dikimi yapılabiliyordu, ama son 25 yılda geliştirilen flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikiminde operasyon sonrası cinsel ilişkiye girmek için hastalara sonsuz zaman kazandırıldı, yani kalıcı kızlık zarı dikimi yaptırdıysanız yıllar sonra bile cinsel ilişkiye girseniz kızlık zarı kanı gelecektir, ama geçici kızlık zarı dikiminde durum böyle değildir, operasyon sonrası ilk bir hafta içinde ilişkiye girmeniz istenir, bundan dolayı günümüzde tüm dünyada en popüler ve tercih edilen himenoplasti operasyon çeşidi flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimidir. Ülkemizde de kızlık zarı dikimi yaptırmak isteyen hastalarımızın onda dokuzu kalıcı kızlık zarı dikimini tercih etmektedir. 2015 temmuz itibariyle İstanbul avrupa yakasında kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı yaklaşık .... tl civarıdır, parasal değerlere direkt olarak buraya yazamıyorum, ama bizi telefonla arayarak istediğiniz zaman fiyat olabilirsiniz, whatsapp üzerinden yazarak fiyat listemizi isteyebilirsiniz. Kalıcı kızlık zarı dikimi ile ilgili daha fazla bilgi için:
http://flepkizlikzaridikimi.com/2015/04/24/kalici-kizlik-zari-dikimi-3/ blogumuzda bakınız.

Kürtaj fiyatları

Gerek evlilik öncesi cinsel ilişkilerde, gerekse nikahlı çiftlerde ortaya çıkan istenmeyen gebelikler de tek çare vakum kürtajdır. Plan dışı gebeliği sonlandırmak için kürtajdan daha kolay çareler her zaman aranmıştır, özellikle kürtaj hapı veya düşük hapı adı altında yasadışı ilaçlar bazı durumlarda tercih edilmektedir, ama ciddi hayati risklerinden dolayı biz böyle ilaçların kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. İstanbul'da kürtaj fiyatları ... lira civarından başlar, çocuk aldırma maliyetlerinizi belirleyen en önemli unsur gebelik haftasıdır, yani kaç haftalık hamile iseniz size ona göre kürtaj ücreti söyleyeceklerdir. Kürtajdan hemen önce yapılan ultrasonografi, jinekolojik muayene gibi ön değerlendirmeler için genellikle ek bir ücret istenmez.

Jinekolog operatör dr Turgay Karakaya 
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı 
İncirli caddesi numara 9 ceylan apartmanı kat 2 Bakırköy İstanbul 
0212 227 55 19 
0532 221 30 07 
0542 215 72 74 whatsapp

Yorumlar

 1. Kızlık Zarı Muayenesi: Mrb hocam birşey sıcaktım
  17 Şub 13:34 - Jinekolog Operatör Doktor: Tabi
  17 Şub 13:35 - Kızlık Zarı Muayenesi: Özel kliniğiniz,var mı?
  17 Şub 13:35 - Kızlık Zarı Muayenesi: Varsa adresini alabilirmiyim
  17 Şub 13:44 - Jinekolog Operatör Doktor: Tabi
  17 Şub 13:44 - Jinekolog Operatör Doktor: İncirli cad 9 bakırköy
  17 Şub 13:45 - Kızlık Zarı Muayenesi: Ben erkek arkadaşmla,birşey ler yasadım onun için gelicem 😔
  17 Şub 13:47 - Jinekolog Operatör Doktor: Kızlık zarımı kürtajmı
  17 Şub 13:48 - Kızlık Zarı Muayenesi: Kızlık zarı
  17 Şub 13:53 - Jinekolog Operatör Doktor: Sadece muayenemi .. bozulmuş ise dikilecekmi
  17 Şub 13:55 - Kızlık Zarı Muayenesi: Muayene ve bozulmuş ise dikilcek
  17 Şub 13:56 - Jinekolog Operatör Doktor: Listeyi inceleyin :
  17 Şub 14:00 - Jinekolog Operatör Doktor: Geleceğiniz gün netleşince randevu için yazın
  17 Şub 14:01 - Kızlık Zarı Muayenesi: 23yasındayım zaten tam emin degilim ama yinede muayene olmak istiyorum ve olmuş ıse dikilsin istiyorum
  17 Şub 14:05 - Kızlık Zarı Muayenesi: Haziran ayında istanbula gelicem suan kıbrısta yım
  17 Şub 14:06 - Jinekolog Operatör Doktor: Tarih yaklaşınca randevu veririz
  17 Şub 14:07 - Kızlık Zarı Muayenesi: Peki tessekkurler
  17 Şub 14:07 - Jinekolog Operatör Doktor: R e

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba ıliskiye girdim esnek kizlik zarina sahibim kanamam olmadi ıliskiye girmedigim zaman zamnla kapanma olurmu ?

   Sil
  2. Selam hocam esnek kizlik zarina sahibim ilk ilişkide kan gelmedi sonradan kan gördüm ve doktora gittim bi tarafı yirtilmis dedi ve o kanı yarım saat sonra iç camasirimda gördüm sevgilim bana inanmiyör adlı tıpa gidecez hersey çıkar mı ortaya suan çok kötü durumdayım

   Sil
 2. Parmakla Kızlık Zarı Bozulması: Kizlik zarinin bozuldugunu goremesekte parmagimizla hissedebilirmiyiz
  5 12 2015, 18:40 - Jin op dr turgay karakaya: Hayır
  5 12 2015, 19:12 - Parmakla Kızlık Zarı Bozulması: Hmmm tmm saolun peki nasil ogrenebilirim bozuk olup olmadigini
  5 12 2015, 19:15 - Jin op dr turgay karakaya: Muayene edelim ?
  5 12 2015, 19:17 - Parmakla Kızlık Zarı Bozulması: Bn izmir tirede oturuyorum
  5 12 2015, 19:17 - Parmakla Kızlık Zarı Bozulması: Ama saolun
  5 12 2015, 19:17 - Parmakla Kızlık Zarı Bozulması: Burdaki doktorlar gliba yardimci olurlar
  5 12 2015, 19:20 - Jin op dr turgay karakaya: Tabi
  5 12 2015, 19:21 - Parmakla Kızlık Zarı Bozulması: İyi gunler
  5 12 2015, 20:19 - Jin op dr turgay karakaya: Buyrun

  YanıtlaSil
 3. Kızlık zarı dikimi Bursa : Dikim yaptırmıştım 1 ay oldu da esnek kızlık zarı kanar mı desem hocam dıştan görünen dikişler de benim gozlemimce sorun yok da görünmeyen dikiş var mi vajina icinde felan
  13 02 2016, 09:33 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Var ama onlarda sorun olmaz
  13 02 2016, 10:22 - Kızlık Zarı Dikimi Sonrası: Enfeksiyon da mi zarar vermez icteki dikişlere benim akintim vardi siz enfeksiyon dediniz
  13 02 2016, 10:25 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Kontrole gelin inceleyelim şüpheniz olursa

  YanıtlaSil
 4. Jinekolog ile konuştum 1 yonunde yırtık olduğu nu söyledi esnek kızlık zarı kanar mı ?
  2 08 2016, 20:10 - -: Burda da onu belirtmiş mi yazmış mi bunu öğrenmek istiyorum ilk once
  2 08 2016, 20:10 - -: Bunun tamamen gizli tutmam gerekiyordu bilgisayarageçmişler midir
  2 08 2016, 20:10 - -: Eğer oyleyse
  2 08 2016, 20:10 - Jin op dr turgay karakaya: Over kisti demiş
  2 08 2016, 20:11 - -: O ne demek yani
  2 08 2016, 20:12 - Jin op dr turgay karakaya: Yumurtalık kisti
  2 08 2016, 20:14 - -: Yumurtalık kisti mi varmış bundan hiç bahsedilmedi yumurtalikta sıkıntı yok
  Yirtiginiz var dendi
  2 08 2016, 20:14 - -: En asagidaki eklenti kisminda ne yazıyor o dediğiniz mi

  YanıtlaSil
 5. Merhaba hocam ben 17 yaşında nişananlıyım. Nişanlımla aramda bişeyler geçti fakat kanama olmadı nişanlım sürekli üzerime geldi kanamanın neden olmadığını korkudan kendime iftira attım bi kişiyle birlikte oldum diye. Daha sonra ailem beni hastaneye götürdü bana kızlık zarının esnek olduğunu ve bozulmadığını söylediler. Şimdi ise düğünüme az kaldı ve herkes o gece illaki kan görmek isteyecek. Çok zor durumdayız. Ne yapabiliriz ne önerirsiniz??

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yasal Uyarı : Blogumuza yorum , soru ve dialog gönderirken bu içeriğin diğer ziyaretçiler tarafıncada okunabileceğini göz önünde bulundurarak isim , adres , telefon gibi size özel bilgiler girmekten kaçınınız. Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya sonradan vazgeçtiğiniz içeriklerinizi sildirmek için bizi arayınız. Ayrıntılar için " Site kullanım kuralları ve Yasal uyarılar" bölümüne bakınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Esnek kızlık zarı nasıl anlaşılır ?

Esnek kızlık zarı ilişkiye girdiği anlaşılır mı ?

Esnek kızlık zarı hamileliğe engel mi ?