Esnek kızlık zarı kimlerde bulunur ?

Esnek kızlık zarı kimlerde bulunur , hangi bayanların bekaret zarı esnektir, kızlık zarı muayenesine gitmeden bunu anlamanın bir yolu varmıdır, esnek kızlık zarına sahip olduğunu nasıl anlarım, normal kızlık zarı sonradan esneyebilir mi, sürtünme yolu ile hasar gören kızlık zarı ileride esnek kızlık zarına döner mi ? Esnek kızlık zarı gerdek gecesinde kanar mı ? kızlık zarı esnek olanlar doğumda kızlık zarı kanaması ile karşılaşırlar mı ? bozulmuş kızlık zarı ile esnek kızlık zarı arasında ne fark vardır ? Doğal çentikli kızlık zarı muayenelerde esnek kızlık zarı olarak rapor edilebilir mi ? Bakirelik zarıyla ilgili akla gelebilecek birbir çeşit durum içinde en fazla kafa yorulan esnek kızlık zarıdır , toplumda bayanlar arasında yaklaşık %5 oranında rastlanır. Peki esnek kızlık zarı nedir , nasıl oluyorda himen esnek oluyor, lastik gibi uzayan bir dokuya mı sahiptir, penis girince esneyip çıkınca yine bakire görünümemi bürünür ? işte bunları bilmeniz lazım öncelikle, 30 senedir kızlık zarı dikimi üzerine çalışan bir doktor olarak kızlık zarının esnek olması ile alakalı birçok soru ile karşılaşıyorum. İsterseniz maddeler halinde yazayım aklınızda kalsın :

 1. Esnek kızlık zarı doku olarak elastik değildir, sadece ortadaki adet deliği oldukça büyük olduğu için penis geçişine izin verir.
 2. Esnek kızlık zarı cinsel ilişkide veya vajina içine herhangi bir organ, parmak veya cisim sokulduğunda kanamaz.
 3. Esnek kızlık zarı ilk cinsel ilişkide kanamayıp sonraki cinsel ilişkilerdede kanamaz, 2. veya 3. cinsel ilişkide kan geldi ise bu kızlık zarına ait değildir, genelde rahim ağızı yarasından kan gelir.
 4. Esnek kızlık zarı görünüm olarak bozulmuş kızlık zarına çok benzer ve fonksiyon olarak bozulmuş kızlık zarı ile aynı şekilde davranır.
 5. Esnek kızlık zarı olan hastalara kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi uygulandığında ilk gece kızlık zarı kanaması olur, önceki zar esnek diye yeni yapılan zarında esnek olabileceği düşüncesi yanlıştır, zaten esnek zar dikilmez hemen birkaç milimetre önüne vajina dokusundan yeni bir zar yapılır, kanayan yeni zardır.
 6. Normal kızlık zarına sahip bayanlarda sürtünme yolu ile çentik tarzı hasarlar zamanla ortadaki adet deliğini genişleterek esnek kızlık zarı görünümü kazanmasına yol açabilir, dolayısı ile gerçek cinsel ilişkide kızlık zarı kanaması olmayacaktır.

Yorumlar

 1. Ben Iowa City, ABD'de bulunan Iowa Lutheran Hastanesi'nden bir temsilciyim, hastanede yönetimin internette nasıl çalıştığını ve bu yıl insan organlarını alıp satması için tekrar başladığımızı ilan etme fırsatını verdim. Böbrek, Bu teklifle ilgileniyorsanız, lütfen aşağıdaki e-postadan bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin: Bağışçılarımızı iyi bir miktarda parayla ödüllendiriyoruz ve Organlarda uzmanız. Cerrahide ve donör olarak risk yoktur. o.
  Ve bu bizim e-postamız:
  iowalutheranhospital@gmail.com
  Ayrıca whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  YanıtlaSil
 2. Merhaba ben bi soru sormak istiyorum adetim bittikten 2 gün sonra iliskiye girdik kizligim gitti kan geldi o an sildim eve gittigimde 2 gun boyunca kan gelmeye devam etti ve 3. gunde kanama azaldi pembemsi akinti kasik agrisi az bel agrisi olarak devam etti acaba hamilemiyim

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yasal Uyarı : Blogumuza yorum , soru ve dialog gönderirken bu içeriğin diğer ziyaretçiler tarafıncada okunabileceğini göz önünde bulundurarak isim , adres , telefon gibi size özel bilgiler girmekten kaçınınız. Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya sonradan vazgeçtiğiniz içeriklerinizi sildirmek için bizi arayınız. Ayrıntılar için " Site kullanım kuralları ve Yasal uyarılar" bölümüne bakınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Esnek kızlık zarı nasıl anlaşılır ?

Esnek kızlık zarı ilişkiye girdiği anlaşılır mı ?