Esnek kızlık zarı kürtajda bozulur mu ?

Esnek kızlık zarı kürtajda bozulur mu, düşük hapı ( hayati tehlike dolayısı ile kullanımı yasaktır ) kullanarak yapılan tıbbi düşükte kızlık zarı bozulur mu ?  kürtajdan hemen sonra kızlık zarı dikilir mi,  bakirelerde kızlık zarı bozulmadan bebek düşer mi,  bakire bebek düşürme durumunda esnek kızlık zarı birşey olur mu, spontan düşükte kızlık bozulur mu,  esnek kızlık zarına kızlık zarı dikimi yapılır mı ?  bakirelerde kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı? kızlık zarı esnek olmayan bakireler kürtaj nasıl yapılır ? Cinsel ilişkiye girip aktif seks yaşantısı olan bayanlarda esnek kızlık zarına sahip olmak avantaj gibi görünebilir, aslında kızlık zarı muayenesinde himen esnek bile olsa cinsel ilişkiye ait adet deliği genişlemesi kolaylıkla izlenebilir, bu durumda üstüne üstlük birde istenmeyen gebeliğin tabloya eklenmesi tabloyu arap saçına çevirir. Peki esnek kızlık zarı ile gidip kürtaj yaptırsanız kızlık zarınız bozulur mu ? Genel görünüm itibarı ile esnek kızlık zarı ile bozulmuş kızlık zarı birbirine çok benzerler ve birçok özensiz muayenede birbiri ile kolaylıkla karıştırılabilir, fonksiyon olarakta benzerlik yok değildir, gerek esnek kızlık zarında gerekse bozulmuş kızlık zarında gerdek gecesinde kan gelmesi beklenmez. Durum böyle olunca esnek kızlık zarı ile kürtaj olup bekaretin devam ettiğini düşünmek fazla iyimserlik olabilir.

Vakumlu kürtaj tekniğinde vajina içinden rahme ulaşan çapı 1 cm yi geçmeyen ince malzemeler kullanılır dolayısı ise bakire bayanlara kürtaj yapmak tabiki kızlık zarını bozar ama ortasında büyük bir adet deliği olan esnek kızlık zarı için durum farklıdır, kürtaj kanüllerinin geçirilmesi esnek kızlık zarına zarar vermez, kürtaj öncesi durumla yine aynısı söz konusu olacaktır. Kızlık zarı esnek olupta plan dışı gebeliğe maruz kalan ve kürtaj için başvuran çok hastamız oluyor, bunların bir kısmı kürtaj olup esnek kızlık zarı ile yaşamlarına devam etmeyi, bir kısmıda kürtajla aynı seansta kalıcı kızlık zarı dikimi yaptırmayı tercih ediyorlar, bu tamamen tercih meselesidir.

Esnek kızlık zarı ile normal doğum yaparsanız himeniniz esnek bile olsa vajinal kanaldan kafa çapı 11 cm kadar olan bebek geçeceği için kızlık zarınız parçalanır, buna karşılık sezaryan ile doğum yaparsanız esnek kızlık zarınız aynen kalır , zarar görmez. Yine spontan düşük ile devam eden bir gebeliğiniz sonlandı ise düşen pıhtılar ve parçalar esnek kızlık zarınıza genellikle zarar vermez, ama büyük gebelikler için söz veremem. Esnek kızlık zarının nasıl dikildiği, hangi yöntemin en uygun olduğu ve güncel kızlık zarı dikimi fiyatları için WhatsApp 0532 221 3007 den yazabilirsiniz, veyahut direkt arayınız 0212 227 5519

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Esnek kızlık zarı nasıl anlaşılır ?

Esnek kızlık zarı ilişkiye girdiği anlaşılır mı ?

Esnek kızlık zarı kimlerde bulunur ?